Zapraszamy na dwudniowy warsztat Asertywność dla osób LGBTQIA.
Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w opisie poniżej.
Grupa: 8-12 osób
Termin:
Czas trwania: 12 godzin (z przerwami)
Wyżywienie: w oba dni przewidziana jest dłuższa przerwa, w trakcie której dostępny będzie zimny catering, na każdej przerwie dostępne będą kawa, herbata, woda, ciastka;
Koszt:
Do uczestnictwa w szkoleniu zachęcamy szczególnie osoby LGBTQIA.
Masz pytania, chcesz się zapisać:
Codziennie mierzymy się z oczekiwaniami innych ludzi mówiących nam, kim mamy być i jak mamy żyć. Gdy nie potrafimy zachować się asertywnie to skupiamy się na zaspokajaniu cudzych oczekiwań, a nie jesteśmy w stanie posłuchać własnych potrzeb.
Najgorszą konsekwencją braku asertywności jest ciągłe rezygnowanie z samego_ej siebie. Szczególna presja towarzyszy osobom LGBTQIA w sytuacjach rodzinnych, towarzyskich i zawodowych. Środowisko może zachęcać do konformizmu i uległości wobec norm mówiących np. jak mamy się ubierać, jak mają wyglądać nasze związki, czy i jak wypada mówić o swojej tożsamości.
Dylematy związane z ujawnianiem się, czy lęk przed konfrontacją ze stereotypem mogą skutecznie blokować spontaniczność i swobodę ekspresji swoich myśli i uczuć. Brak asertywności krępuje autentyczne wyrażanie siebie, myślenie o sobie z dumą i szacunkiem oraz utrudnia samorealizację.
Postawa asertywna to umiejętność, której możesz się nauczyć. Umożliwi Ci ona życie w zgodzie ze sobą, niezależnie od tego, jak myślą o Tobie inni. Dzięki asertywności będziesz stawać po stronie swoich potrzeb i interesów bez poczucia winy i bez wchodzenia w konflikt z innymi ludźmi.
Asertywność to postawa łącząca pewność siebie, siłę i stanowczość z delikatnością i szacunkiem dla drugiego człowieka.
Na warsztacie:
psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener umiejętności społecznych, pracuje edukacyjnie i terapeutycznie z osobami LGBTQIA. Na swoim koncie ma ponad tysiącem przepracowanych godzin szkoleniowych w obszarze umiejętności społecznych, przeciwdziałania dyskryminacji i zapewnienia równego traktowania. Prowadzi szkolenia dla instytucji sektora publicznego, organizacji pozarządowych oraz osób świadczących pomoc psychologiczną. Więcej informacji o prowadzącym znajdziesz tutaj.